Eskişehir 

Aile ve Evlilik Terapisi

Eskişehir İlişki, Evlilik ve Aile Terapisti

eskişehir aile terapisti evlilik terapisi çift danışmanlığı
ilişki evlilik aile terapisi

Eskişehir İlişki, Evlilik ve Aile Terapisti

Eskişehir'de bir aile terapisti arıyorsanız, Eskişehir'deki aile terapisi uzmanları hakkında bilgi edinmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aile terapisi Eskişehir'de uzman aile terapisti psikologlarımız tarafından verilmektedir. Evlilik terapisi, aile danışmanlığı, çift terapisi eşlerin ilişkilerindeki duygusal, sosyal ve cinsel sorunları birlikte çözmek üzere destek aldıkları terapi modelidir. Eskişehir Aile terapisti, Eskişehir Aile psikoloğu, uzman psikologlarımız aile terapisi hizmeti vermektedir. 


Aile Terapisi nedir?

Aile terapisi, bir aile üyesinin sorunlarının çözümüne odaklanan terapi türüdür. Aile terapisi, aile üyelerinin birbirleriyle olan ilişkilerini anlamalarına ve iyileştirmelerine yardımcı olur. Aile terapisi, aile dinamiklerindeki sorunları ele alarak aile üyelerinin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmalarını, birbirlerini anlamalarını ve birbirlerine destek olmalarını sağlar.

Aile terapisi, birçok farklı teknik ve yaklaşımı kullanabilir. Terapist, aile üyelerinin bir araya geldiği seanslarda konuşarak sorunları çözmeye yardımcı olur. Bu seanslarda, aile üyelerinin birbirlerine nasıl davrandıkları ve birbirleriyle nasıl iletişim kurdukları gözlemlenir. Aile terapisi genellikle aile üyelerinin birbirleriyle olan ilişkilerini anlamalarına ve geliştirmelerine yardımcı olan yöntem ve pratikleri de içerebilir.

Aile terapisi, birçok farklı soruna yardımcı olabilir, örneğin; evlilik sorunları, boşanma, çocuk yetiştirme sorunları, çocuklarla ilgili davranış sorunları, duygusal problemler ve diğer aile dinamikleri sorunları. Aile terapisi, bireysel terapiye göre daha fazla kişiyi içerdiği için biraz daha karmaşık bir süreçtir. Ancak, aile terapisi aile üyelerinin birbirleriyle olan ilişkilerinde büyük bir fark yaratabilir ve ailenin daha sağlıklı bir şekilde işlev görmesine yardımcı olabilir.


Eskişehir Çift Terapisti

Eskişehir çift terapisti için başvurular oldukça yoğundur. Çift ve aile sorunları için profesyonel destek alma eğilimi giderek artıyor. Aile içi uyum sorunları, eşler arası iletişim problemleri uzman yardımı ile en sağlıklı şekilde çözümlenebilir.

Aile içi sorunlar, çiftlerde iletişim problemleri aile terapisi uzmanı yardımıyla merkezimizde başarıyla çözülmektedir.


Eskişehir Aile Terapisti

Aile danışmanlığı ve çift terapisi sürecinde öncelikle izlenen yolar ve aşamalar terapiye katılan eşlere detaylı olarak anlatılmaktadır. Eşlerin evlilik hedefleri belirlenmekte, daha sonra sorunlar tanımlanarak netleştirilmekte ve etkin iletişim becerileri eşlere kazandırılmaktadır. Aile terapisti eşlere sorunları kabullenme ve daha etkin başa çıkabilme becerileri kazandırmaktadır.

 

Aile ve çiftlere yönelik evlilik terapisi ve evlilik danışmanlığı konuları


Aile sorunları, evlilik sorunları ve karşı cins ilişkilerinde çiftler arasında yaşanan sorunlar için profesyonel destek alma eğilimi giderek artmaktadır. Aile içi uyum sorunları ve çiftler arası iletişim problemleri uzman yardımı ile en sağlıklı şeklide çözümlenmektedir.

Aile ve çift danışmanlığı sürecinde öncelikle izlenen yolar ve aşamalar terapiye katılan eşlere detaylı olarak anlatılmaktadır. Eşlerin evlilik hedefleri belirlenmekte, daha sonra sorunlar tanımlanarak netleştirilmekte ve etkin iletişim becerileri eşlere kazandırılmaktadır. Aile/evlilik terapisti eşlere sorunları kabullenme ve daha etkin başa çıkabilme becerileri kazandırmaktadır.Eskişehir Aile Danışmanı

Ekibimizde Uzman Psikologlar, Aile Danışmanları ve Evlilik Terapistleri görev yapmaktadır. Aile danışmanlığında eşler arasındaki sorunlar, aile üyeleri arasındaki problemler ve anne baba çocuk arasında yaşanan sorunlar ele alınmakta ve çözümlenmektedir. 

Ülkemizde ve Eskişehir'de aile terapisi giderek yaygınlaşmakta olan bir terapi alanıdır. 

Çift terapisi ve aile danışmanlığı konunun uzmanı olmayan kişiler tarafından uygulanırsa evlilik sorunlarını çözmek yerine işleri iyice karıştırabilir. Aile terapisinde önemli olan, eşlerin etkili iletişim becerileri kazanmaları,  birbirlerinin derinliklerini anlayabilmeleri, söz ve ifadelerinin altında yatan anlamları çözerek asıl ihtiyacı karşılayabilmeleridir. İlişkideki iletişim, evliliğin mutlu ya da mutsuz oluşuna direkt yansır. Mutlu çiftlerin iletişiminde sık sık birbirine hak verme, şakalaşma gözlenirken; mutsuz çiftler sürekli çatışmakta, birbirini eleştirmekte, ya da iğneleyip tersleyici ifadeler kullanmaktadırlar. Genellikle iletişim ve anlaşılma konusundaki problemlerden etkilenenler kadınlar ise de iki temel evlilik probleminin iletişim ve cinsellik olduğu hem kadınlar hem de erkekler tarafından ifade ediliyor.

 

Eskişehir’de evlilik ve çift terapisi alanında detaylı bilgi ve destek almak isterseniz uzman psikolog aile danışmanlarımızla çift, ilişki, aile ve evlilik terapisi konularında görüşme sağlayabilirsiniz.